O autorze
Przedsiębiorca, blogger, świadomy obywatel Unii Europejskiej.

Współwłaściciel software house'u revolve.pro specjalizującego się w tworzeniu aplikacji webowych, mobilnych oraz dostarczaniu customowych rozwiązań IT. Marketingowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży górniczej.

Przewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe YES for Europe - największej organizacji w Europie zrzeszającej ponad 50 000 młodych przedsiębiorców z całej Europy. Lider europejskiej delegacji przy G20 Youn Entrepreneurs Alliance - globalnej organizacji młodych przedsiębiorców przy G20.

Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Lider Programu "Młody Przedsiebiorca w nowoczesnym mieście". Inicjator i koordynator Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Członek komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Stypendysta wyjazdu studyjnego do USA w 2014 finansowanego przez Departament Stanu USA "International Leadership Visitors Program".

Uczestnik i mówca na wielu konferencjach międzynarodowych m.in.: „Youth Entrepreneurship Conference” w Atenach, Rzymie i Londynie, „Europe Startup Summit” w Berlinie, "ICT Summit" w Lizbonie, CeBIT w Hannoverze oraz Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Inicjator i koordynator "EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015" - pierwszego w historii spotkania młodych przedsiębiorców z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Współzałożyciel online medium dla przedsiębiorców ideaHub.

Twitter: @pgrzywa
Linkedin: pl.linkedin.com/in/przemyslawgrzywa

Biznes w Nevadzie: 4 x NIE!

Nevada
Nevada
Nie Deleware, nie Chicago, a tym bardziej nie Dolina Krzemowa jest najlepszym miejscem dla Polskich firm szukających wejścia na rynek amerykański. Jest to Nevada, półpustynny sąsiad Kaliforni z liczbą ludności zbliżoną do Śląska, a rozmiarem do Włoch. Tytułowe 4 x NIE to: "No personal income tax, no corporate income tax, no unitary tax i no franchise tax".

Newada jest jednym z kilku stanów bez stanowego podatku od dochodów osobistych. Opcje podatkowe są w kompetencjach władz hrabstw. Czołowy park technologiczny w Newadzie, Tahoe-Reno Industrial Center (TRIC), jest największym parkiem technologicznym na świecie, jeśli chodzi o powierzchnię, zajmując ponad 43300 hektarów ziemi. Właśnie tutaj, TESLA wybudowała największą na świecie fabrykę baterii.

W Newadzie wynaleziono pierwszy na świecie bezzałogowy statek latający (dron), a stan ten dostał od rządu federalnego wyłączność na testowanie dronów (polscy producenci, którzy będą chcieli wejść na rynek dronów USA, będą musieli je testować w Nevadzie).

Idealne warunki na testowanie samolotów bezzałogowych, średnio 320 słonecznych dni, mała populacja, a jednak niedaleko dużych miast, takich jak: Las Vegas, Reno, Carson City.

Prawie 150 lat temu zostały wykryte wielkie depozyty minerałowe w Nevadzie, a górnictwo jest to nadal główny sektor gospodarki tego stanu. Znajdujące się tutaj światowej klasy złoża złota i srebra, stanowią największy eksport Nevady. Również, największa Polska inwestycja górnicza w Stanach Zjednoczonych, mieści się właśnie w Nevadzie.


Biorąc pod uwagę powyższe, wspólnie z biurem Gubernatora Stanu Nevada, Polsko-Amerykańską Izbą Gospodarczą w Nevadzie oraz US-Polish Trade Council organizujemy dla przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem amerykańskim misję gospodarczą do USA w dniach 18-25 czerwca 2016 roku.

Celem misji jest umożliwienie polskim przedsiębiorcom poznania realiów rynku amerykańskiego oraz nawiązania trwałych relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi ze Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z przedsiębiorcami z USA zainteresowanymi polskimi produktami podczas specjalnie zorganizowanych spotkań B2B.

Na program misji składać się będzie wizyta w stanie Nevada, którego Gubernator podjął w zeszłym roku decyzję o rozwinięciu strategicznej współpracy z naszym krajem. Biuro Gubernatora Stanu Nevada wspólnie z Polsko-Amerykańską Izbą Gospodarczą w Nevadzie współorganizuje nasz pobyt w tym stanie i zapewni wysoki poziom merytoryczny naszego pobytu w Nevadzie. Drugim przystankiem będzie wizyta w Dolinie Krzemowej na zaproszenie US-Polish Trade Council.

Na misję zapraszamy przedsiębiorców reprezentujących przede wszystkim branże: górniczą, lotniczą (w tym producentów maszyn bezzałogowych), technologii wodnych, medyczną, IT&ICT oraz druku 3-D. W obu miejscach w USA zaplanowane zostaną spotkania B2B dla uczestników z Polski z firmami amerykańskimi zainteresowanymi potencjalną współpracą biznesową.

Misja odbędzie się w dniach 18-25.06. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu: pgrzywa@rig.katowice.pl

Źródła informacji: Wikipedia.com, web.gov.pl i rig.katowice.pl
Trwa ładowanie komentarzy...