O autorze
Przedsiębiorca, blogger, świadomy obywatel Unii Europejskiej.

Współwłaściciel software house'u revolve.pro specjalizującego się w tworzeniu aplikacji webowych, mobilnych oraz dostarczaniu customowych rozwiązań IT. Marketingowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży górniczej.

Przewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe YES for Europe - największej organizacji w Europie zrzeszającej ponad 50 000 młodych przedsiębiorców z całej Europy. Lider europejskiej delegacji przy G20 Youn Entrepreneurs Alliance - globalnej organizacji młodych przedsiębiorców przy G20.

Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Lider Programu "Młody Przedsiebiorca w nowoczesnym mieście". Inicjator i koordynator Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Członek komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Stypendysta wyjazdu studyjnego do USA w 2014 finansowanego przez Departament Stanu USA "International Leadership Visitors Program".

Uczestnik i mówca na wielu konferencjach międzynarodowych m.in.: „Youth Entrepreneurship Conference” w Atenach, Rzymie i Londynie, „Europe Startup Summit” w Berlinie, "ICT Summit" w Lizbonie, CeBIT w Hannoverze oraz Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Inicjator i koordynator "EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015" - pierwszego w historii spotkania młodych przedsiębiorców z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Współzałożyciel online medium dla przedsiębiorców ideaHub.

Twitter: @pgrzywa
Linkedin: pl.linkedin.com/in/przemyslawgrzywa

Europa dla Młodych Przedsiębiorców z Polski

Uczestnicy G20 YEA Summit 2016 w Pekinie
Uczestnicy G20 YEA Summit 2016 w Pekinie http://www.g20yea.com
W grudniu 2016 roku liderzy 14 organizacji reprezentujący ponad 50 tys. młodych przedsiębiorców z całej Europy wybrali mnie na lidera Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w roku 2017. Oznacza to, że młodzi przedsiębiorcy z Polski mają niepowtarzalną okazję wykorzystać międzynarodową sieć kontaktów YES for Europe do budowy swojej międzynarodowej pozycji.

Oznacza to również, że nasza Polska organizacja – Forum Młodych Przedsiębiorców przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach - nadawać będzie tempo i kierunek działań dla całej organizacji w tym roku. Młodzi przedsiębiorcy z Polski mają niepowtarzalną okazję wykorzystać międzynarodową sieć kontaktów YES for Europe do budowy swojej międzynarodowej pozycji. Postanowiliśmy wraz z moimi kolegami z zarządu Forum Młodych Przedsiębiorców powołać grupę polskich przedsiębiorców, którzy wykorzystają tą szansę.Plan na 2017

W tym roku YES for Europe organizuje dwa spotkania: w Szwecji w maju oraz Hiszpanii w listopadzie. Współorganizujemy również globalne spotkanie młodych przedsiębiorców G20 Young Entrepreneurs’ Alliance Summit Berlin 2017 w czerwcu, które swój prolog będzie miało w Polsce w postaci Pre-eventu pod nazwą G20 YEA Poland 2017. Od ponad dwóch lat uczestniczę w tych spotkaniach i wiem, że jest to idealny sposób do budowania międzynarodowej sieci kontaktów, spotkania potencjalnych partnerów biznesowych oraz do zdobycia informacji o interesujących nas nowych rynkach.Nasza polska ambicja

Naszą polską ambicją i celem na 2017 jest zbudowanie grupy polskich młodych przedsiębiorców, którzy skorzystają z tej szansy i będą uczestniczyć w tych spotkaniach razem z nami. Naszym celem jest wsparcie każdego polskiego uczestnika i upewnienie się, że osiągnie swoje założone cele. Jak będą wyglądać nasze wyjazdy? Każdy z nich składał się będzie z części konferencyjnej, podczas której najważniejszym elementem będzie networking z przedsiębiorcami z innych krajów. Drugim elementem będzie spotkanie w polskiej Ambasadzie oraz biurze Radcy Handlowego, zajmującego się wsparciem polskich przedsiębiorców na danym rynku, w celu pozyskania bardziej szczegółowych informacji o tym rynku. Będziemy się starać odpowiadać na indywidualne zapotrzebowania każdego uczestnika (np. wsparcie kontaktu z odpowiednim partnerem biznesowym lub wizyta studyjna w jednej z firm).
Kogo w takim razie szukamy?

Przedsiębiorców głównie z branży B2B, którzy są gotowi do wejścia na zagraniczne rynki lub poszukują międzynarodowych partnerów biznesowych. Dlaczego branża B2B? Ponieważ działania w tej branży oparte są najczęściej na relacjach osobistych i rekomendacjach, a te trudno zbudować wyłącznie poprzez działania on-line. Patrząc również na moje osobiste doświadczenia z ostatnich dwóch lat uważam, że uczestnictwo w tych spotkaniach to świetna możliwość do zdobycia doświadczenia w środowisku międzynarodowym. W tym roku koncentrujemy się przede wszystkim na rynkach: niemieckim, szwedzkim i hiszpańskim. Przedsiębiorców zainteresowanych tymi rynkami szukamy przede wszystkim.Co należy zrobić, żeby wziąć udział lub otrzymać więcej informacji?

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tegorocznych wyjazdach zapraszam do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach w dniu 19.01 o godz. 18:00, gdzie przedstawimy nasze plany na rok 2017 bardziej szczegółowo i odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Chętnych do uczestnictwa w najbliższym spotkaniu proszę o kontakt mailowy na adres pgrzywa@rig.katowice.pl. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, a zainteresowane wyjazdami proszę również o kontakt mailowy z informacją: w jakiej branży działacie, jakim rynkiem jesteście zainteresowani oraz jakie są wasze oczekiwania związane z wyjazdami i współpracą międzynarodową.

Wszystkie bieżące informacje znajdziecie również na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.org, fanpejdżu Młody Przedsiębiorca oraz stronie YES for Europe.

Zapraszam do kontaktu.
Trwa ładowanie komentarzy...