O autorze
Przedsiębiorca, blogger, świadomy obywatel Unii Europejskiej.

Współwłaściciel software house'u revolve.pro specjalizującego się w tworzeniu aplikacji webowych, mobilnych oraz dostarczaniu customowych rozwiązań IT. Marketingowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży górniczej.

Przewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe YES for Europe - największej organizacji w Europie zrzeszającej ponad 50 000 młodych przedsiębiorców z całej Europy. Lider europejskiej delegacji przy G20 Youn Entrepreneurs Alliance - globalnej organizacji młodych przedsiębiorców przy G20.

Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Lider Programu "Młody Przedsiebiorca w nowoczesnym mieście". Inicjator i koordynator Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Członek komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Stypendysta wyjazdu studyjnego do USA w 2014 finansowanego przez Departament Stanu USA "International Leadership Visitors Program".

Uczestnik i mówca na wielu konferencjach międzynarodowych m.in.: „Youth Entrepreneurship Conference” w Atenach, Rzymie i Londynie, „Europe Startup Summit” w Berlinie, "ICT Summit" w Lizbonie, CeBIT w Hannoverze oraz Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Inicjator i koordynator "EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015" - pierwszego w historii spotkania młodych przedsiębiorców z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Współzałożyciel online medium dla przedsiębiorców ideaHub.

Twitter: @pgrzywa
Linkedin: pl.linkedin.com/in/przemyslawgrzywa

Dołącz do delegacji młodych przedsiębiorców w Chinach

Chiny nieustannie kojarzą nam się z nisko wydajną produkcją i słabą jakością. Słowo “chińszczyzna” na stałe zagościło w naszym słowniku jako synonim taniej podróbki. Jednak czy Chiny to rzeczywiście wyłącznie kraj taniego outsourcingu i niskiej jakości produktów? W styczniu tego roku Travis Kalanick, CEO Ubera, stwierdził w Pekinie, że Chiny wyprzedzą pod względem innowacyjności Dolinę Krzemową w ciągu pięciu lat. Chiny to kraj o ogromnym rynku wewnętrznym, który zaczyna się również liczyć w dziedzinie tworzenia innowacji. Jak więc tak naprawdę wygląda kwestia innowacyjności w Chinach?

W dniach 8-10 września br. odbędzie się w Pekinie G20 Young Entrepreneurs’ Alliance 2016 China Summit, globalny szczyt młodych przedsiębiorców, który towarzyszył będzie jednej z najważniejszych konferencji w Chinach o tematyce innowacyjności „Global Innovator Conference”. Tematem przewodnim konferencji będzie “Disruptive Innovation. Smart Entrepreneurship”. Mam przyjemność przewodniczyć reprezentacji młodych przedsiębiorców z Unii Europejskiej na Szczycie z ramienia Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli YES for Europe. Gorąco zapraszam przedsiębiorców z Polski do przyłączenia się do oficjalnej delegacji firm z Europy.

G20 Young Entrepreneurs’ Alliance 2016 China Summit, to trzy dni spotkań i networkingu, ponad 150 mówców i 3 tys. uczestników. W wyjeździe udział wziąć powinny przede wszystkim te firmy, które gotowe są do wejścia na rynek chiński, poszukują informacji i partnerów z tego rynku oraz chcą zbudować relacje biznesowe z przedsiębiorcami z całego świata. Wyjazd będzie doskonałą okazją do zebrania informacji nt. najnowszych technologii w Chinach oraz zainicjowania pierwszych kontaktów z potencjalnymi partnerami z Państwa Środka.

Koszt udziału w trzydniowej konferencji wynosi 369$. W ramach tej kwoty uczestnicy zapewnione mają pokrycie kosztów udziału oraz lunche w dniach 8-10 września. Rejestracja na Szczyt odbywa się poprzez stronę www.g20yeachina.com, a informacja o konferencji Global Innovator Conference znajduje się na stronie www.thegic.cn. Organizatorzy zapewniają pomoc w zdobyciu wizy niezbędnej do wjazdu do Chin.


Zachęcam również wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu poprzedzającym konferencję w Pekinie, które odbędzie się w Shanghaju w dniu 6-go września. Koszt udziału wynosi 99$ i jest to wydarzenie skoncentrowane na organizacji spotkań B2B pomiędzy potencjalnymi partnerami. Niestety liczba uczestników jest ograniczona i na to wydarzenie obowiązuje zasada kolejności zgłoszeń. Kto pierwszy ten lepszy.

Wszystkich uczestników z Polski zdecydowanych do uczestnictwa proszę również o rejestrację na stronie portalu Eventbrite, gdzie rekrutujemy oficjalną delegację młodych przedsiębiorców z Europy. Polskiej reprezentacji przewodzi Janusz Dramski, Przewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Dla uczestników z Polski przewidzieliśmy dodatkowo m.in. spotkanie w Ambasadzie Polski w Pekinie. Wszelkie wątpliwości i pytania rozwiewamy pod adresami mailowymi przemyslaw@yesforeurope.eu i jdramski@rig.katowice.pl.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję do zobaczenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...