O autorze
Przedsiębiorca, blogger, świadomy obywatel Unii Europejskiej.

Współwłaściciel software house'u revolve.pro specjalizującego się w tworzeniu aplikacji webowych, mobilnych oraz dostarczaniu customowych rozwiązań IT. Marketingowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży górniczej.

Przewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe YES for Europe - największej organizacji w Europie zrzeszającej ponad 50 000 młodych przedsiębiorców z całej Europy. Lider europejskiej delegacji przy G20 Youn Entrepreneurs Alliance - globalnej organizacji młodych przedsiębiorców przy G20.

Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Lider Programu "Młody Przedsiebiorca w nowoczesnym mieście". Inicjator i koordynator Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Członek komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Stypendysta wyjazdu studyjnego do USA w 2014 finansowanego przez Departament Stanu USA "International Leadership Visitors Program".

Uczestnik i mówca na wielu konferencjach międzynarodowych m.in.: „Youth Entrepreneurship Conference” w Atenach, Rzymie i Londynie, „Europe Startup Summit” w Berlinie, "ICT Summit" w Lizbonie, CeBIT w Hannoverze oraz Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Inicjator i koordynator "EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015" - pierwszego w historii spotkania młodych przedsiębiorców z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Współzałożyciel online medium dla przedsiębiorców ideaHub.

Twitter: @pgrzywa
Linkedin: pl.linkedin.com/in/przemyslawgrzywa

Młodzi Przedsiębiorcy z Polski w G20

Młodzi przedsiębiorcy z całego świata – w tym z Polski - wezwali przywódców państw G20 do zmierzenia się z globalnym bezrobociem i spowolnieniem gospodarczym poprzez działania promujące przedsiębiorczość, innowacyjność oraz edukację.

Ponad 300 młodych przedsiębiorców, reprezentujących ponad pół miliona swoich kolegów z państw G20, spotkało się podczas siódmego już G20 Young Entrepreneurs Alliance Summit – globalnego szczytu młodych przedsiębiorców państw G20 zorganizowanego we wrześniu w Pekinie. Młodzi liderzy opublikowali wspólną deklarację skierowaną do przywódców państw G20, którzy spotkali się w chińskim Hangzhou podczas szczytu G20. Rekomendacje młodych liderów powstały dzięki połączonym wysiłkom organizacji zrzeszonych w G20 YEA oraz partnerów: EY i Accenture, których badania objęły tysiące młodych przedsiębiorców z G20.

Będziemy o tym dyskutować podczas Young Entrepreneurs and Startups Summit w Katowicach w przyszłym tygodniu w trakcie Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach. Debata "Polska w G20? Deklaracja pekińska młodych przedsiębiorców" odbędzie się w dniu 10.10 o godz. 14:30.Jako wiceszef Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe, miałem przyjemność reprezentować i podpisać deklarację z ramienia młodych przedsiębiorców z Unii Europejskiej.

Deklaracja Pekińska zawiera dziesięć czytelnych rekomendacji dla rządzących. Jako młodzi przedsiębiorcy zaapelowaliśmy o:

1. Wprowadzenie obowiązkowej edukacji przedsiębiorczości na poziomie podstawowym i gimnazjalnym.
2. Zachęcanie i wspieranie tworzenia inkubatorów i akceleratorów uniwersyteckich w partnerstwie z sektorem prywatnym oraz innymi instytucjami i fundacjami.
3. Wspieranie rozwoju sieci aniołów biznesu i innych alternatywnych źródeł finansowania dostępnych dla młodych przedsiębiorców poprzez dobrze przemyślane zachęty finansowe dla inwestorów.
4. Wprowadzenie usystematyzowanych działań, które promować będą przedsiębiorczość poprzez obniżenie obciążeń podatkowych, eliminację biurokracji oraz luk w prawie
5. Wprowadzenie zmian umożliwiających wzrost firmom sektora MŚP poprzez zachęty finansowe dla właścicieli firm oraz ich inwestorów.
6. Wprowadzenie regulacji wspierających młodych przedsiębiorców w prowadzeniu działań sprzedażowych w obrocie międzynarodowym.
7. Utworzenie elektronicznej platformy do e-handlu, która ujednolici i uprości przepisy celne i taryfy w celu wsparcia globalnego rynku e-commerce.
8. Stworzenie wizy dla przedsiębiorców, która umożliwi szybki i swobodny przepływ ludzi, kapitału i produktów w państwach G20.
9. Zapewnienie dostępu do szybkiej, niezawodnej i wydajnej infrastruktury cyfrowej dla startupów i szybko rozwijających się biznesów.
10. Budowanie innowacyjnego dialogu pomiędzy państwami G20.
G20 YEA Summit trwał 4 dni, a uczestnicy mieli możliwość m.in. poznać ekosystem startupowy w Szanghaju, wziąć udział w dyskusjach panelowych oraz warsztatach zorganizowanych w Pekinie oraz zapoznać się z poziomem rozwoju innowacyjności w Chinach dzięki wizycie w centrum R&D firmy Huawei w Pekinie. W 2015 roku 79 000 osób pracowało w Huawei w ośrodkach R&D na świecie (45% wszystkich pracowników firmy), a wydatki na badania i rozwój wyniosły ponad 15% przychodów firmy w 2015. Na dzień 1 grudnia 2015 firma miała 50 377 przyznanych patentów. Dla porównania w 2015 w całej Polsce Urząd Patentowy RP udzielił 12 558 krajowych patentów.

Następne spotkanie młodych przedsiębiorców odbędzie się w czerwcu w Berlinie i będzie ponownie towarzyszyło szczytowi państw G20.

Organizacja G20 Young Entrepreneurs Alliance (G20 YEA) jest siecią najważniejszych organizacji reprezentujących ponad 500 tys. młodych przedsiębiorców z krajów G20 i Unii Europejskiej. G20 YEA realizuje swoje działania poprzez partnerstwo i współpracę z liderami rządów, organizacji biznesowych i instytucji NGO takich jak OECD, ONZ, B20, Y20, EY oraz Accenture i wszystkie zespoły robocze grupy G20. W 2016 ponad 300 młodych przedsiębiorców i liderów ze wszystkich państw G20 oraz państw satelickich wzięło udział w szczycie G20 YEA Summit w Pekinie. Wszystkie informacje i rekomendacje dla liderów G20 znajdują się na stronie www.g20yea.com.

YES for Europe – European Confederation of Young Entrepreneurs – jest główną organizacją zrzeszającą młodych przedsiębiorców w Europie. YES reprezentuje ponad 40.000 przedsiębiorców poniżej 40-go roku życia i ma na celu wsparcie wzrostu i poziomu życia młodych przedsiębiorców w Europie. Polskę w tej organizacji reprezentuje Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach. Wszystkie informacje na temat organizacji można znaleźć na stronie www.yesforeurope.eu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...