O autorze
Przedsiębiorca, blogger, świadomy obywatel Unii Europejskiej.

Współwłaściciel software house'u revolve.pro specjalizującego się w tworzeniu aplikacji webowych, mobilnych oraz dostarczaniu customowych rozwiązań IT. Marketingowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży górniczej.

Przewodniczący Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe YES for Europe - największej organizacji w Europie zrzeszającej ponad 50 000 młodych przedsiębiorców z całej Europy. Lider europejskiej delegacji przy G20 Youn Entrepreneurs Alliance - globalnej organizacji młodych przedsiębiorców przy G20.

Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców przy Reginalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Lider Programu "Młody Przedsiebiorca w nowoczesnym mieście". Inicjator i koordynator Manifestu Młodych Przedsiębiorców. Członek komitetu organizacyjnego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Stypendysta wyjazdu studyjnego do USA w 2014 finansowanego przez Departament Stanu USA "International Leadership Visitors Program".

Uczestnik i mówca na wielu konferencjach międzynarodowych m.in.: „Youth Entrepreneurship Conference” w Atenach, Rzymie i Londynie, „Europe Startup Summit” w Berlinie, "ICT Summit" w Lizbonie, CeBIT w Hannoverze oraz Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Inicjator i koordynator "EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015" - pierwszego w historii spotkania młodych przedsiębiorców z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Współzałożyciel online medium dla przedsiębiorców ideaHub.

Twitter: @pgrzywa
Linkedin: pl.linkedin.com/in/przemyslawgrzywa

Europa dla Młodych Przedsiębiorców z Polski

Uczestnicy G20 YEA Summit 2016 w Pekinie
Uczestnicy G20 YEA Summit 2016 w Pekinie http://www.g20yea.com
W grudniu 2016 roku liderzy 14 organizacji reprezentujący ponad 50 tys. młodych przedsiębiorców z całej Europy wybrali mnie na lidera Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w roku 2017. Oznacza to, że młodzi przedsiębiorcy z Polski mają niepowtarzalną okazję wykorzystać międzynarodową sieć kontaktów YES for Europe do budowy swojej międzynarodowej pozycji.

Oznacza to również, że nasza Polska organizacja – Forum Młodych Przedsiębiorców przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach - nadawać będzie tempo i kierunek działań dla całej organizacji w tym roku. Młodzi przedsiębiorcy z Polski mają niepowtarzalną okazję wykorzystać międzynarodową sieć kontaktów YES for Europe do budowy swojej międzynarodowej pozycji. Postanowiliśmy wraz z moimi kolegami z zarządu Forum Młodych Przedsiębiorców powołać grupę polskich przedsiębiorców, którzy wykorzystają tą szansę.Plan na 2017

W tym roku YES for Europe organizuje dwa spotkania: w Szwecji w maju oraz Hiszpanii w listopadzie. Współorganizujemy również globalne spotkanie młodych przedsiębiorców G20 Young Entrepreneurs’ Alliance Summit Berlin 2017 w czerwcu, które swój prolog będzie miało w Polsce w postaci Pre-eventu pod nazwą G20 YEA Poland 2017. Od ponad dwóch lat uczestniczę w tych spotkaniach i wiem, że jest to idealny sposób do budowania międzynarodowej sieci kontaktów, spotkania potencjalnych partnerów biznesowych oraz do zdobycia informacji o interesujących nas nowych rynkach.Nasza polska ambicja

Naszą polską ambicją i celem na 2017 jest zbudowanie grupy polskich młodych przedsiębiorców, którzy skorzystają z tej szansy i będą uczestniczyć w tych spotkaniach razem z nami. Naszym celem jest wsparcie każdego polskiego uczestnika i upewnienie się, że osiągnie swoje założone cele. Jak będą wyglądać nasze wyjazdy? Każdy z nich składał się będzie z części konferencyjnej, podczas której najważniejszym elementem będzie networking z przedsiębiorcami z innych krajów. Drugim elementem będzie spotkanie w polskiej Ambasadzie oraz biurze Radcy Handlowego, zajmującego się wsparciem polskich przedsiębiorców na danym rynku, w celu pozyskania bardziej szczegółowych informacji o tym rynku. Będziemy się starać odpowiadać na indywidualne zapotrzebowania każdego uczestnika (np. wsparcie kontaktu z odpowiednim partnerem biznesowym lub wizyta studyjna w jednej z firm).
Kogo w takim razie szukamy?

Przedsiębiorców głównie z branży B2B, którzy są gotowi do wejścia na zagraniczne rynki lub poszukują międzynarodowych partnerów biznesowych. Dlaczego branża B2B? Ponieważ działania w tej branży oparte są najczęściej na relacjach osobistych i rekomendacjach, a te trudno zbudować wyłącznie poprzez działania on-line. Patrząc również na moje osobiste doświadczenia z ostatnich dwóch lat uważam, że uczestnictwo w tych spotkaniach to świetna możliwość do zdobycia doświadczenia w środowisku międzynarodowym. W tym roku koncentrujemy się przede wszystkim na rynkach: niemieckim, szwedzkim i hiszpańskim. Przedsiębiorców zainteresowanych tymi rynkami szukamy przede wszystkim.Co należy zrobić, żeby wziąć udział lub otrzymać więcej informacji?

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tegorocznych wyjazdach zapraszam do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach w dniu 19.01 o godz. 18:00, gdzie przedstawimy nasze plany na rok 2017 bardziej szczegółowo i odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Chętnych do uczestnictwa w najbliższym spotkaniu proszę o kontakt mailowy na adres pgrzywa@rig.katowice.pl. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, a zainteresowane wyjazdami proszę również o kontakt mailowy z informacją: w jakiej branży działacie, jakim rynkiem jesteście zainteresowani oraz jakie są wasze oczekiwania związane z wyjazdami i współpracą międzynarodową.

Wszystkie bieżące informacje znajdziecie również na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.org, fanpejdżu Młody Przedsiębiorca oraz stronie YES for Europe.

Zapraszam do kontaktu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...